تبلیغات
آینده از آن حزب الله - هیچ کجا برای من سالن مسجد نمی شود!اینجا فدائیان حسین مست می شوند

 

هیچ کجا برای من سالن مسجد نمی شود!

 

نوشته شده توسط:علی

بسم سلام
قبل از نوشتـــ....

مدت ها بود که میخواستم دین خودم رو به مسجد ادا کنم ، فرصتش پیش نمی یومد  شاید الان که نزدیک ماه رمضون هست بهترین فرصت باشه که بنویسم راجع به جایی که توش بزرگ شدم ، کودکی ، نوجوانی و الان جوانیم رو دارم اونجا می گذروم ، و چقدر خوش بحالم میشه ....
و تو مپندار مسجد را که خانه ایست در میان خانه ها و مکانیست همانند سایر امکان ؛ نیک که بنگری خواهی دید که این چهار دیواری ، عجیب بوی سیب سرخ می دهد ، بوی بهشت بوی یاس ، بوی عباس ...

و این بار انگار برعکس است که شرف المکین بالمکان ! و این مسجد است که  به ساکنانش عزت می دهد ، در و دیوار اینجا مقدس است ، تقدسی به طهارت خون ، به قداست خون و به بوی خون.
و مگر ندیدی آن پیر روشن ضمیر را که قبل از ورود با پای راست به مسجد ، دیوار آن را می بوسد که تو گویی انگار بوسه بر دیوار کعبه می زند و چرا اینگونه نباشد که ان المساجد بیوت الله .
 
و شیطان تنها در دو موقع حق ورود ندارد یکی ماه مبارک و یکی درون مسجد و اگر در این دو موقع خطایی سر بزند بدان و آگاه باش که شیطان بدبخت ، بی تقصیر است و کار ، کار نفس است که خودش شده استادالابلیس !
آری مسجد محل سجده است ، جایی که مولا فرمود به آن راغب تر از بهشتم ، و المومن فی المسجد مََثل ماهی است در آب و المنافق فی المسجد مَثل پرنده در قفس ، که این حدیث دنیا دنیا مفهوم دارد ، ماهی در اب .... پرنده در قفس . مولا جان اعجاز  می کنی با کلمات!
خوش به حال آنکس که خانوادگی به مسجد برود که فرمود : فزرندان و مال برای شما زینت است و جایی فرمود : هر گاه به مسجد رفتی زینت خود را ببر. و تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل .
در مسجد بساط عاشقی فراهم است .
نماز نمیخوانیم ؛ که می خوانیم. قرآن تلاوت نمی کنیم، که می کنیم.  به اخوان کوچکتر علم دین نمی آموزیم ، که می آموزیم ، از اخوان بزرگتر تجربه کسب نمی کنیم ، که می کنیم ، جامعه کوچکی برای رشد شخصیتمان نیست ، که هست. محل تجلی دینمان عین سیاستمان نیست که هست . سال گذشته با رفقا در آن کولاک نکردیم ، که کردیم. با رفقا دسته جمعی در مسجد مناظره ها را تماشا نکردیم ، که کردیم. اسم آقای ه ا ش م ی که آمد هورا نکشیدم ، که کشیدم . روی پشت بام مسجد بعد از هر الله اکبر سبزک ها ، سه بار خامنه ای رهبر نگفتیم ، که گفتیم . سبزک ها را بجای تظاهرات در کوچه های تنگ محدود نکردیم، که کردیم. در همان کوچه تنگ صاف صاف جلوی رویشان نا ایستادیم ، که ایستادیم. بلند فریاد نزدیم غلط کردید بیشمارید ، که زدیدم .  50 نفری به دو نفرمان حمله نکردند ، که کردند(
ببینید) . له و لوردشان نکردیم ، که کردیم .
اصولا تمام عمر ما در مسجد می گذرد و چقدر خوش سعادتیم ما که با رفتن به مسجد صبغه تقدس میابد تمام اعمالمان  ، از مناجات و روضه و اشک گرفته تا گل کوچیک و تنیس و فلافل خوردن.
اساسا ما  در مساجد رشد پیدا می کنیم و چه بی توفیق است کسی که از نعمت مسجد محروم.

و ایکاش قدری قدر بدانیم این نعمت را .
جناب آقای همسایه مسجد ، چگونه انتظار قبولی نمازت را داری در حالی که برای همسایه مسجد نمازی نیست الا در مسجد و تو اگر کلاهت هم در مسجد بیفتد ، پسرت را می فرستی بیاوردش !
ایکاش قدری بیشتر قدر بدانیم و کمتر کفران نعمت کنیم ،
همه ما  مسجدی باشیم نه فقط مسجد رو !
و برخی ها که البته تعدادشان انشا الله کم است چه ها نمی کنند در مسجد .
غیبت نمی کنند ، که می کنند. ارضاء نفس به اسم دین نمی کنند ، که می کنند . دل کودک یا نوجوانی را به خاطر کمی سر و صدا نمی شکنند ، که می شکنند . به بهانه سکوت و حفظ آرامش او را از مسجد زده نمی کنند ، که می کنند . 70% درصد مساجدمان فاقد امام جماعت راتب نیست ، که هست . هیات امنا سر ملت را نخریده اند ، که خریده اند. بدترین و تنگ ترین و کوچکترین و گرم ترین و صعب العبور ترین مکان را به خواهران اختصاص نمی دهند ، که می دهند. خشن ترین و ترسناکترین و بی حوصله ترین  افراد را خادم مسجد نمی کنند، که می کنند. سالی به دوازده ماه ، یکبار مسجد را می شورند، که انرا هم نمیشورند. ماه محرم و صفر بر سر ده دقیقه زودتر یا دیرتر تمام شدن روضه بر سر و کول هم نمیزدنند که میزنند. برخی جوانان جویای نام از مسجد تنها به کارت و ثبت سوابق ! اکتفا نکرده اند ، که کرده اند.
و  البته اینها تعدادشان روز به روز رو به کاهش است الحمدلله 
و مساجد باز همان رنگ و بوی مساجد اوایل انقلاب را گرفته اند و عطر شهادت می دهند و بوی جبهه
اذان که می گویند انگار حاج صادق است که می گوید هر که دارد هوس کرب و بلا بسم الله ...
و راهی جبهه می شویم با رفتن به مسجد .  قدم جا پای شهدا می گذاریم و روزانه عکس شهدا که بر در و دیوار مساجد است شاهد ماست که نکن عکس شهدا راه برویم!


صفوف بهم پیوسته نماز جماعت که تشکیل می شود ، تو گویی وارد دریایی از معنویت می شویم و آه از نهاد شیطان بلند می شود با هر صلوات دسته جمعی ما .
و آه از نهاد شیطان بزرگ هم بلند می شود با هر بار گفتن
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی از نهضت  خمینی محافظت بفرما ،  خامنه ای رهبر به لطف خود نگهدار .
آری اینجا مسجد است ،
 صدای ما را از میدان جنگ می شنوید. آژیری که هم اکنون می شنوید صدای جیغ بنفش هیلاری ست و معنا و مفهم آن این است که از همین مساجد  به قلب دشمن زده ایم و آقای او با آنها  در به در دنبال سوراخ موش است تا پناه بگیرد از دست ما بچه مسجدی ها .

آری ،
دانشگاه و حوزه دیده ام ، گرد جهان دویده ام ،
هیج کجا برای من سالن  مسجد نمی شود!
بعدا نوشتــ...

1) نوای وبلاگ به استقبال ماه رمضان با  مناجاتی از حاج سعید حدادیان ، همزمان در حال پخش و لینک دانلود:
http://bachehayeghalam.ir/media/sound/hadadian025%28www.BGH.ir%29.mp3

2) حتما این صوت را هم بشنوید ، بیانات حماسی امام جمعه محترم مشهد در نقد میرزا بنویس دولت!:
http://www.islamupload.ir/images/j6w1q0aymqjadzo5iexx.mp3

 (3رمضان ، روضه و افطار دلم می سوزد/ باز از دوری دلدار ، دلم می شوزد.
رمضان آمد و انگار باید باور کنیم باز رمضون بی آقا ییم  .
...

4) هیچی ، یادم رفت چی می خواستم بگم ! یادم اومد میگم !

5) برای چندمین بار مطلبی را که نوشتم به صورت اتفاقی با مناسبت ها هماهنگ از آب درآمد.
امروز هم به صورت اتفاقی با هفته مساجد همزمان شد نوشتنم/ اما
سخن من بیشتر بر روی سخنان دکتر احمدی نژاد عزیز است که در احلاس مساجد در توجیه خزعبلات میرزا بنویس دولت ،به این مزمون فرمود که منظور از ترویج مکتب ایرانی ترویج اسلام ایرانی بوده که سر سازش با استعمار را ندارد!
فقط چند سوال از دکتر عزیز که فکر نکن خدایی نکرده ما گوشمان دراز است و نمی فهمیم :
*آقای احمدی یک بار امام ما که مبتکر و مبدع کلمات در عالم سیاست بود فرمود اسلام ناب  محمدی ،
اگر نیاز بود همان امام  بجای آن می فرمود  اسلام ایرانی .
 سخن شما در توجیه اشتباهات مشایی مغلطه ای بسیار بزرگ است  و همه می دانند که منظور ایشون برتری دادن ایران بر اسلام بوده . آقای دکتر چرا جای شما و آقای مشایی عوض شده ؛ ایا شان رییس جمهور محبوب و مردمی ما این است ؟ آیا شما سخنگو و توجیه کننده ایشان هستی ؟ چرا خود ایشون فکر ناب ! خودش رو تفسیر نمی کند؟
* آقای دکتر آیا این سخنان را آقای مشایی در جمع روحانیون هم بیان می کرد یا چون این سخن در آن جمع خوش می درخشید بیان شد؟
* آقای دکتر به فرض که منظور مشایی این باشد آیا ایشون با اینهمه مبهم و التقاط گویی که باعث عدم فهم خواص و عوام شده ،  شایسته ریاست دفتر شماست ؟؟؟ و در آخر
اصلا چه اسراری هست که ایشون  اینهمه پا در کفش ما طلبه ها کند ؟؟

6) یه دوستی تا یه دو کلوم باهاش حرف میزنم فوری به خودش می گیره ، کلا دو سه روزی هست یه خورده ...
این رو  ببینه را میفته ایشا الله     
به قول خودش یه راز اینجاست

7)


نمایش نظرات 1 تا 30