تبلیغات
آینده از آن حزب الله - رمضان رمز است شاید برای اهل معنا !اینجا فدائیان حسین مست می شوند

 

رمضان رمز است شاید برای اهل معنا !

 

نوشته شده توسط:علی

بسم رب الزهراء
قبل از نوشتــ....

گاهی اوقات اتفاق می افتد که آدم به خودش می گوید :احسنت....
این روزها برای من زیاد این اتفاق پیش می آید ، مخصوصا در زمینه ی دل ....
بار ها به دلم می گویم بارک الله . احسنت به این انتخابت ... 
دیشب هم به دلم احسنت گفتم  به خاطر انتخاب دوست ،بعد از خواندن متنی که "امین عارفی" برایم گذشته بود ....
دلم نیامد این لذت را با رفقا تقسیم نکنم ...

امام خامنه ای
به نام حی سبحان

سلام

حاجی جون، این متنو به مناسب حلول ماه مبارك رمضان نوشتم، دوست دارم شما هم بخونیش.

نوشتن برای ماه خدا سخت‌تر از روزه گرفتن در آن نیست. دوست دارم جور دیگری به استقبالش بروم. می‌خواهم با سلام شروع کنم. سلام بر ماهی که خدا در آن نزدیک است برای سلام کردن، خدا نزدیک است برای دیدن، برای گفتن و شنیدن. آنقدر نزدیک که شرمت می‌آید نبینی او را.


سلام بر روزی که میلاد تنهاترین امام است. سلام بر روزی که ارکان هدایت آسمان فرو می‌ریزد و رستگار می‌شود برزگمرد عالم به خدای کعبه. سلام بر شب‌هایی که قدر است اگر قدر بدانیم. سلام بر روزهای پایانی که غمگین است برای آنها که فهمیده‌اند لذت نزدیکی دوست را.


سلام بر روزی که عید است بر محمد (ص) و آل او. سلام بر شبهای افطار و سحرهائی که همه را اهل سحر می‌کند. سلام بر لبهای ترک خورده روزه‌داران، یادآور لبهای تشنه امام عطشان شهید در کربلا. سلام بر شیرینی لحظه‌های شناختن. سلام بر تمام شدن بی‌خدائی‌ها. سلام بر وقتی که خوبیها اوج می‌گیرد بر بدیها و بی‌کسیها بر رونق حضور.


دوست دارم ماه خدا را تنها باشم با معبود. حتما نباید میهمانی را دسته جمعی رفت. می‌خواهم رمضان را تنهای تنها دعوت شوم کنار سفره، سفره‌دار مدینه. رمضان رمز است شاید برای اهل معنا، برای آنان که به دنبال بینه‌اند، خواهان فرقان‌اند. آری ماه خدا شهر است. هر کسی را راهی نیست به آن جز دوستان. نامحرم را راه نمی‌دهند به این شهر. بی‌تعارف محتاج پارتی‌ایم. کسی هست ما را شفاعت کند برای ورود؟

دست به دامان که شوم تا نام مرا هم بخوانند. راستش را بخواهی شرمنده‌ام. می‌دانم اگر به معصوم‌ترین یاران خدا رو بزنم رویم را زمین نمی‌زنند، ولی آیا روئی برایم باقی است؟ من ماه خدا را دوست دارم برای همین شرمنده‌گی‌ا‌ش. برای این گردن کج کردن در محضر او. می‌دانی چه لذتی دارد وقتی دست زیر چانه‌ات می‌گذارند و ندا بلند می‌شود که بیا باز هم خریداریم این شرمنده را؟

اینجا معامله می‌کنند، حال ورود را به قال توبه. اینجا خریدار همیشه ضرر می‌کند ولی باز می‌خرد تا شیطان نخرد این رو سیاه را، خوب است دیگر. اشک را می‌گیرند و نشاط می‌دهند، رو سیاهی‌ات را می‌خرند، رو سفیدت می‌کنند. تنهائی را با ضیافتی بی‌نظیر معاوضه می‌کند. فرقی نمی‌کند هر کجا باشی معامله به سود توست برایش فرقی ندارد مسجد ارگ با کنج خانه. قلب شکسته را می‌خواهند همین و بس، دعا می‌خواهند تا اجابت کنند، ندا می‌خواهند لبیک گویند. باید بی‌کس بیائی تا نور را همراه کنند با تو.


بهتر بگویم هر قدر خودت را بیشتر لوس کنی او هم بیشتر می‌خرد نازت را. خدا می‌خواهد زرنگها را بخرد. کافی است دستت را تکانی بدهی تا او به جایت بگوید حاضر. آری بحث حضور است. این شهر بازار است. باید خودت را نشان دهی تا بخرند آن هم بی‌قید و شرط. اینجا غلام می‌خواهند، نگاه نمی‌کنند روسیاه است یا سفید، نه برای خدمت که برای معرفت. هر که باشی هزینه خریدت از شیطان را می‌پردازند. دیگر دست خودمان است که با معرفت باشیم یا نه؟ چون پس می‌زنند بی‌معرفتها را، یا بهتر بگویم دستشان را به زور در می‌آورند آنها که نمی‌شناسند دست‌گیر عالم را و در آخر سلام بر کسانی که رها نمی‌کند دست دوست را بعد از ماه او.


یا علی مددی


انا مجنون‌الحسین یا ثارالله
بعدا نوشتــ......

1) هدیه زیبای امین از مشهد    http://aks98.com/images/xfta3y7609c34q3o3b5.jpg   

2) نوای وبلاگ : به کجا چنین شتابان .... به نظرم یک اتفاق مبارک بود.
لینک دانلود :
http://snd.tebyan.net/1389/01/Be%20koja%20chenyn%20Shetaban.TSG.mp366177.mp3

3) شاید جالب  :
وقت آن است که با خدای خود “چت” بکنیم/در “سایت”صیام “سرچ” رحمت بکنیم/
“هارد” دل را ز “ویروس”گناه
/“دلیت” بزنیم دوباره “فورمت” بکنیم

4) نوای جدید وبلاگ : مناجاتی از حاج سعید حدادیان، آه ای خدا خسته شدم از توبه های الکی ...
همزمان در حال پخش و لینک دانلود:

http://bachehayeghalam.ir/media/sound/hadadian026%28www.BGH.ir%29.mp3


5)
 


نمایش نظرات 1 تا 30